Co je MAS?    -    Základní údaje    -    Kontakt

Ohřev teplé vody pomocí solární energie pro nízkopříjmové domácnosti

Publikováno před čtyřmi měsíci | Rubrika

Program Nová zelená úsporám Light pro nízkopříjmové domácnosti nabízí od 02.05.2023 vedle podpory rychlého zateplení i možnost instalace systému na ohřev vody pomocí sluneční energie. O dotaci si mohou zažádat nejen noví zájemci, ale i ti, kteří již dotaci na zateplení v Nové zelené úsporám Light čerpali.

Novinkou v programu je dotace ve výši 90 tisíc korun na vybudování fotovoltaického nebo termického systému na ohřev vody. Na rozdíl od zateplení, které je možné realizovat i svépomocí, musí instalaci provést odborně způsobilá osoba, držící oprávnění podle zákona 406/2000 Sb., o hospodaření energií.
Beze změny zůstává dotace 150 tisíc korun na rychlé zateplení fasády, střechy, stropů i podlah a na výměnu oken a vchodových dveří.
Zájemci z řad seniorů a domácností s nižšími příjmy tak mohou získat až 240 tisíc korun na posílení energetické nezávislosti a ušetřit na výdajích za energie i do budoucna.
Žádost v Nové zelené úsporám Light je možné podat před, v průběhu i po realizaci úsporných opatření a finanční prostředky mohou být vyplaceny předem. Všechny podmínky získání dotace na zateplení i na solární ohřev vody najdou žadatelé v Závazných pokynech pro příjemce dotace. Pokyny a veškeré potřebné dokumenty jsou k dispozici na webu Nová zelená úsporám.

Ohřev teplé vody pomocí solární energie pro nízkopříjmové domácnosti

Workshop na farmě rodiny Kuncovy

Publikováno před pěti měsíci | Rubrika Vážíme si přírodního bohatství
Srdečně Váš zveme na třetí a již poslední workshop v terénu pořádaný MAS Zubří země, který se uskuteční dne 25.5.2023 na farmě rodiny Kuncovy ve Skleném. Začátek je v 9:00. 

Adresa workshopu je Sklené 62. Seminář se uskuteční v dopoledních hodinách. 

Tentokrát se podíváme na farmu rodiny Kuncovy, která hospodaří v půvabné vesničce Sklené v nejvýše položené části Českomoravské vrchoviny v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v nadmořské výšce 755 metrů.
 
Farma rodiny Kuncových se pyšní stříbrnou medailí v programu Asociace soukromého zemědělství ČR, PESTRÁ KRAJINA 2018 (https://www.asz.cz/…9/025598.pdf?…). 
Workshop bude probíhat přímo na farmě, kde se dozvíme více o životě na farmě, o hospodaření, vodních tůních a dalších zajímavostech ze života zapálených zemědělců. 
 
PŘIHLAŠUJTE SE PROSÍM ZDE:
 
workshop-kuncova-farma
 

MASka od dubna zahájila nový projekt OPZ+

Publikováno před pěti měsíci | Rubrika OPZ+

MASka od dubna zahájila nový projekt OPZ+

Jsme velmi rádi, že EU prostřednictvím MPSV a programu OPZ+ podpořila projekt MAS Zubří země „Podpora komunitního života na území MAS Zubří země v období 2023–2026“. Díky intenzivní přípravě s partnery v průběhu celého března jsme mohli od 1.4. 2023 zahájit realizaci projektu a konání jednotlivých aktivit. Jedná se o tříletý projekt, který potrvá do 31.3.2026. Výše dotace činí 8 205 960 Kč.

Kvůli administrativní zátěži pro řídící orgán OPZ+ již nebudou v programovém období 2021–2027 místní akční skupiny vyhlašovat výzvy v programu OPZ+ a rozdělovat dotaci přímo žadatelům z území jako to bylo v programovém období 2014–2020, kdy MAS Zubří země podpořila 9 projektů z území a bylo rozděleno více než 13,2 mil. . V současném období budou tedy podporovány neziskové a komunitní aktivity na území MAS pomocí klíčového projektu, kdy žadatelem je MAS Zubří země a jednotlivé aktivity jsou realizovány partnery z území. Ti byli vybírání s ohledem na pokrytí celého území MAS.

Projekt se snaží o podporu komunitního života a také o podporu sociálně ohrožených skupin na Bystřicku, Novoměstsku a Nedvědicku. Jde nám o komunitní propojení zaměřené na rodiny s dětmi, seniory, dobrovolníky, zástupce obcí, neformálně pečující a také širokou veřejnost. Naší snahou je, aby mohlo být zapojeno, co největší množství účastníků.

MAS Zubří země se snaží o propojenost nejenom na poli činností, ale vnímáme jako důležité propojovat také organizace, které na území MAS působí. Proto jsou součástí projektu partneři – Zpátky do života, spolek; Freedom Art z.s. z Nedvědice a Portimo, o.p.s. z Nového Města na Moravě a Oblastní Charita Žďár nad Sázavou, která má působnost na celém území MAS.

Pokračování tohoto článku »»»

Workshop na lesním pozemku - Sedliště

Publikováno před šesti měsíci | Rubrika Pozvánka Vážíme si přírodního bohatství
Srdečně Váš zveme na druhý workshop v terénu, který se uskuteční dne 4.4.2023 v Sedlišti u Jimramova na lesním pozemku.
Sraz bude v 9:00 u hasičárny v Sedlišti u Jimramova. Workshop se bude konat v dopoledních hodinách.
Workshopem provede pan Jindřich Kynický, který nám v praxi osvětlí techniky výsadby dřevin a dozvíme se spoustu dalších cenných informací.
Součástí workshopu je občerstvení. Akce je ZDARMA.
 
PŘIHLAŠOVAT SE MŮŽETE ZDE: https://forms.gle/…4RGwF1Jhdqr5
 
plakat-sedliste

Workshop na lesním pozemku

Publikováno před sedmi měsíci | Rubrika Vážíme si přírodního bohatství
Srdečně Váš zveme na první workshop v terénu, který se uskuteční dne 21.3.2023 v Netíně na lesním pozemku.
Sraz bude v 9:00 u obecního úřadu v Netíně. Workshop se bude konat v dopoledních hodinách.
Workshopem provede pan Jindřich Kynický, který nám v praxi osvětlí techniky výsadby dřevin a dozvíme se spoustu dalších cenných informací.
Součástí workshopu je občerstvení. Akce je ZDARMA.
PŘIHLAŠOVAT SE MŮŽETE ZDE: https://forms.gle/…4RGwF1Jhdqr5
 
plakat-netin

Mapa působnosti

Mapa působnosti

OPZ+ Podpora komunitního života

OPZ

Vážíme si přírodního bohatství

Znám křišťálovou studánku

Znám křišťálovou studánku

SCLLD 2014 - 2020

Leader 2014-2020

Nejbližší akce

Žádné aktuální akce.

Galerie

KONTAKT

MAS Zubří země, o.p.s.
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

IČ: 276 86 809

Ředitelka: Ing. Jarmila Zemanová
Telefon: 731 575 342, 566 590 394
E-mail:

Manažeři SCLLD
Ing. Lada Jindrová
Mobil: 739 393 111, 566 590 393
E-mail:

Ing. Andrea Ambrožová
Telefon: 731 499 188, 566 590 393
E-mail:

Manažer OPZ+
Mgr. Zdeňka Krůpová
Mobil: 739 393 121
E-mail:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

©2006 – 2023 Místní akční skupina Zubří země

Vytvořil Marek Klusák